Oczyszczanie powietrza ozonem dla alergików

Czy można skutecznie oczyścić powietrze z alergenów? Zobacz, jak działają generatory ozonu i jak oczyścić powietrze w domu ozonem.

  • Oczyszczanie powietrza ozonem jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z alergenami
  • Ozonowanie domu kilka razy w roku może znacząco poprawić komfort osób, które zmagają się z alergią
  • Ozon skutecznie dezynfekuje powietrze

Polecamy: Generator ozonu do żywności

Alergia to nadmierna odpowiedź organizmu na pewne czynniki – alergeny, które u zdrowych osób nie powodują niepożądanych reakcji. Może objawiać się np. napadami kichania, nieżytem nosa, łzawieniem i swędzeniem oczu, swędzeniem gardła, wysypkami, pokrzywkami czy swędzeniem skóry. Alergenami mogą być np. kurz, pyłki roślin, a także sierść zwierząt. Niestety, alergii nie można całkowicie wyleczyć – można jedynie łagodzić jej objawy. Niepożądane reakcje pojawiają się tylko przy kontakcie z alergenami, dlatego chorzy powinni unikać kontaktu z nimi, jednak nie zawsze jest to możliwe. Najtrudniejsza wdaje się być walka z alergenami obecnymi w powietrzu. Z pomocą mogą przyjść generatory ozonu. Oczyszczanie powietrza ozonem jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z alergenami. Ozon ma nie tylko silne właściwości biobójcze, ale również doskonale oczyszcza powietrze z kurzu i wszelkich pyłków.

Polecamy: Ozonowanie wnętrza samochodu

Ozonowanie w domu

Ozonowanie domu kilka razy w roku może znacząco poprawić komfort osób, które zmagają się z alergią (przy czym nie zaleca się przeprowadzania zabiegu częściej niż co 3 miesiące). Ozon skutecznie dezynfekuje powietrze, usuwając m.in. zarodniki pleśni i grzybów oraz roztocza kurzu domowego, usuwa również wszelkie alergeny i zanieczyszczenia, a także eliminuje nieprzyjemne zapachy (np. zapach farby po malowaniu, zapach zwierząt, zapach dymu papierosowego). Oprócz tego generator ozonu można wykorzystać do oczyszczenia powietrza w samochodzie lub w miejscu pracy. Ozonowanie jest bezpieczne, ale warto pamiętać o podstawowych zasadach – podczas pracy ozonatora nie wolno przebywać w pomieszczeniu, a po skończonym zabiegu należy dobrze wywietrzyć pokój.