Ozonowanie wody i powietrza

Ozon niszczy drobnoustroje i pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Dowiedz się więcej na temat ozonowania wody i powietrza.

  • Coraz więcej osób zainteresowanych jest zabiegami ozonowania powietrza w domu, w biurach i w miejscach użyteczności publicznej
  • Ozon łatwo rozpuszcza się w wodzie i doskonale nadaje się do uzdatniania wody, dezynfekowania basenów czy oczyszczania ścieków.
  • Ozonowanie pozwala zdezynfekować powietrze i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Ozon jest gazem o silnych właściwościach utleniających i dezynfekujących. Dezaktywuje bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie oraz inne patogenne drobnoustroje. Coraz więcej osób zainteresowanych jest zabiegami ozonowania powietrza w domu, w biurach i w miejscach użyteczności publicznej, ozonowaniem klimatyzacji (również w samochodach), coraz większą popularnością cieszy się również ozonowanie wody. Ozonowanie jest zabiegiem dezynfekcyjnym, który nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych, wystarczą generatory ozonu, co czyni zabieg bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska.

Polecamy: Ozonatory tubowe

Ozonowanie wody

Ozon łatwo rozpuszcza się w wodzie i doskonale nadaje się do uzdatniania wody, dezynfekowania basenów czy oczyszczania ścieków. Podczas ozonowania przepuszcza się przez wodę powietrze nasycone ozonem wytwarzanym przez specjalne urządzenia. Ozonowanie wody wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu, można również wyposażyć się w generatory ozonu na potrzeby domowe. Ozon skutecznie zabija znajdujące się w wodzie drobnoustroje (w tym bakterie kałowe, bakterie E. coli), przy czym nie wpływa negatywnie na kolor i smak wody (w odróżnieniu od chloru). Dodatkowo oczyszcza wodę z substancji takich jak detergenty i pestycydy, a także dezaktywuje związki organiczne.

Polecamy: Ozonatory tubowe

Ozonowanie powietrza

Generatory ozonu wykorzystywane są również do oczyszczania powietrza, zarówno w domach prywatnych, jak i w miejscach takich jak np. hotele, gabinety lekarskie, restauracje, kluby, siłownie czy gabinety kosmetyczne. Ozonowanie pozwala zdezynfekować powietrze (ozon usuwa z powietrza m.in. bakterie, wirusy, grzyby, zarodniki pleśni, roztocza, pyłki roślin) i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów (takich jak np. zapach stęchlizny, dymu papierosowego, zwierząt).